НФСГ с две първи места в състезанието по баскетбол ЗА КУПАТА НА РЕКТОРА НА ХТМУ

След две годишна пауза на 14-ти и 15-ти декември 2022 г. се проведе състезанието по баскетбол, част от XIII Ученически спортен турнир „За купата на Ректора на ХТМУ”. Тази година участие взеха 8 отбора от 5 софийски гимназии.

С много красота, спортен хъс и усмивки беше съпътствано цялото състезание, Официалното награждаване бе водено от организатора на турнира и ръководител на катедра „Физическо възпитание и спорт” доц. Венцислав Гаврилов, а зам.-ректорът по учебна дейност доц. Райна Бряскова награди победителите.

Доц. Бряскова поздрави всички участници и им пожела да продължават да се развиват в спорта и скоро да станат част от отборите на ХТМУ.

На първо място при девойките и при юношите се класираха отборите на Националната финансово-стопанска гимназия с треньор Станимира Златкова.

Второто място при девойките завоюваха отбора на 35 СЕУ „Добри Войников“ с треньори Деница Григорова и Огнян Аспарухов. Трети останаха момичетата на СГСАГ „Христо Ботев“ с треньор Никол Гелева.

Сребърната купа при юношите грабна отборът на Националната търговско-банкова гимназия с треньор Борислава Младенова. Третото място завоюваха момчетата на 35 СЕУ „Добри Войников“ с треньори Мила Ацева и Огнян Аспарухов.

Четвъртото и петото място при юношите заеха отборите на 157 ГИЧЕ „Сесар Вайехо“ с треньор Венцислав Петров и СГСАГ „Христо Ботев“ с треньор Йото Гарабедов

Състезанието завърши с много усмивки и снимки за спомен.