Отборите на НФСГ и СМГ спечелиха Купата на Ректора в състезанието по волейбол

От 13 до 17 февруари 2023 г. се проведе състезанието по волейбол, част от XIII Ученически спортен турнир „За купата на Ректора на ХТМУ”. Тази година участие взеха 27 волейболни отбора от 15 софийски училища.

С много красота, спортен хъс и усмивки беше съпътствано цялото състезанието, а до финалите се класираха 8 отбора.

На 17.02.2023 г. се състоя официалното награждаване. Събитието бе водено от организатора на турнира и ръководител на катедра „Физическо възпитание и спорт” доц. Венцислав Гаврилов, а ректорът на университета – проф. Сеня Терзиева и зам. ректорът по Бизнес процеси и качество – доц. Георги Кондев връчиха купите на победителите.

Проф. Терзиева поздрави всички участници и им пожела да продължават да се развиват в спорта и скоро да станат част от отборите на ХТМУ.

Ректорът лично връчи купите на отборите юноши и девойки, класирали се на I място и II място. При девойките първи се класираха НФСГ, а при юношите отборът на СМГ Паисий Хилендарски. На крачка от голямата победа при девойките остана отборът на СМГ Паисий Хилендарски, а при юношите 21 СУ Христо Ботев. С трето място при момичетата се поздрави отборът на 35 СЕУ Добри Войников, а при момчетата отборът на 73 СУ Владислав Граматик. На четвърто място при девойките се класира отборът на НТБГ, а при юношите момчетата на НФСГ.

Турнирът завърши с много усмивки и снимки за спомен.